Jump to content
Detailingowiec

estshy

Użytkownik
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

estshy's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. @davidowW cenach oferowanych przez producenta są lepsze i przede wszystkim sprawdzone produkty w innych markach.
 2. Moim zdaniem jeszcze nie czas na natural biorąc pod uwagę że dzisiaj znowu śnieg za oknem 😄
 3. W jakim celu maszyna polerska? Do nakładania wosku skoro brak past na chwilę obecną? 😉
 4. Jeżeli chodzi o budżetowy sprzęt z supermarketu to https://www.castorama.pl/polerka-mimosrodowa-yato-150-mm-720-w-id-1130548.html#reviews-tab https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/pielegnacja-samochodu/srodki-do-woskowania-i-polerowania/polerki-elektryczne/polerka-oscylacyjna-004229/#tab01 Jeżeli budżetowy dostępny w sklepach detailingowych to ADBL Roller 9mm.
 5. @Tomex Dla mnie w tym zestawieniu brakuje produktu do mycia wstępnego - piany aktywnej albo produktu typu TFR. Jeżeli budżet się nie spina na więcej produktów to możesz rozważyć aby zamiast cleanera wziąć IPA. Do piany aktywnej będziesz potrzebował pianownicę, TFR możesz nanieść przez oprysk.
 6. Zakładając, że macie nieograniczony budżet jaką mikrofibrę wybralibyście do mycia okien? Jaki produkt najlepiej zapobiega powstawaniu smug?
 7. Ja od siebie polecam WaxPRO NoLimit Plush Black Series.
 8. Prawdopodobnie potrzebujesz pastę do polerowania metalu/aluminium, sprawdź następujące produkty Mothers Mag & Aluminium Polish Autosol Aluminium Polish Menzerna Metal Polish Shiny Garage Back2Shine Metal Polish Każdy z wymienionych produktów wystarczy nałożyć w drobnej ilości na mikrofibrę i rozprowadzić po zabrudzonej metalowej powierzchni. Mikrofibra wyciągnie z niej brud, aczkolwiek może być do wyrzucenia po czyszczeniu.
 9. @Xmen Próbowałeś już preparatów typu water spot remover? Być może to po prostu osady mineralne. Możesz je usunąć przy użyciu FX Protect Water Spot Remover oraz mikrofibry. Jak to nie pomoże to tak jak wspomina @Grzeczny szyby samochodowe również można glinkować. Wybierz lekko ścierną glinkę i próbuj ;).
 10. @Agogro Lakier można osuszać również bezdotykowo przy użyciu QD albo hydrowosku. MX Nowicki nagrał swojego czasu film na ten temat.
 11. @Virek Marka nie ma dłuże znaczenia. Wybierz pędzelki detailingowe w kilku rozmiarach (np. 8mm 12mm 16mm) wykonane z naturalnego włosia oraz gumowym trzonkiem. Wspominany Work Stuff Rubber Albino jest w porządku aczkolwiek na rynku pojawiło się ostatnio kilka łudząco podobnych produktów, pochodzących prawdopodobnie z tej samej fabryki ale za to w niższej cenie.
 12. @jococo Jeżeli budżet nie ma większego znaczenia i liczy się efekt to polecam Zymol Carbon. Wosk jednak nie jest bez wad i tak jak większość naturalnych wosków nie wytrzymuje zbyt długo. Niektórzy nawet twierdzą że schodzi szybciej niż się go nakłada 🤪
 13. @Igancek Jakiej wielkości samochód chcesz pokryć powłoką? Osobiście wybrałbym CarPro CQuartz UK 3.0 w zestawie z reload z propozycji @biecu
 14. Cześć wszystkim, Auto detailing to moje hobby, mam nadzieję że trafiłem w dobre miejsce 😆.
×
×
 • Create New...