Jump to content
Detailingowiec

Mateusz

Administrator
 • Posts

  59
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Mateusz

 1. Raz kupisz cabrio i nie będziesz już chciał niczego innego 😉
 2. Nawet nie rozważając problemów z tym związanych to nie ma sensu kłaść powłoki pod folią - wyrzucenie pieniędzy w błoto. Istnieją jednak powłoki, które można aplikować na folię np. Gtechniq Halo.
 3. Użycie cleanera jest zdecydowanie wskazane aczkolwiek nie jest obowiązkowe. Dobrze przygotowana powierzchnia zapewni zdecydowanie dłuższą trwałość preparatu i wydłuży tym samym czas pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Pół środkiem może okazać się zastosowanie IPA, które odtłuści powierzchnię ale jej nie wyczyści z drobnych zabrudzeń w przeciwieństwie do cleanera.
 4. AutoGlym posiada w ofercie płynny syntetyczny wosk, nazywa się Extra Gloss Protection. Według etykiety powinien wytrzymać nawet do 6 miesięcy. Osobiście nie testowałem aczkolwiek syntetyki mają to do siebie że potrafią poleżeć dużo dłużej niż ich naturalne odpowiedniki 😉
 5. Obie maszyny są do siebie dość podobne. Jeżeli mają to być dwie maszyny to wybrałbym maksymalnie różniące się od siebie. Im mniejszy skok, tym lepsze wykończenie lakierowanej powierzchni, natomiast słabsza siła cięcia. W przypadku dwóch maszyn dual action o małym skoku możesz mieć problemy z korekcją bardzo zaniedbanych lakierów. Przydałoby się coś o dużym skoku, najlepiej rotacyjnego aczkolwiek nie jest tak istotne jak różnica w skokach. Jeżeli jesteś w stanie pozwolić sobie na zakup trzech maszyn to jako ostatnią opcję wybrałbym coś na pady typu mini abyś był w stanie dojść bez uszkodzeń w okolice klamek (miejsca będące często zarysowane z powodu pierścionków oraz obrączek).
 6. W zestawie brakuje chemii do oprysku wstępnego (piana aktywna/tfr) ;).
 7. Mateusz

  Usuwanie wosku.

  Wosk można usunąć przy pomocy cleanera (np. Dodo Juice Lime Prime Lite), IPA, zasadowym, kilkukrotnym myciu pianą aktywną o zasadowym pH (dostępna na większości myjni bezdotykowych) bądź pastą polerską. W przypadku cleanera najlepiej wybierz produkt, który nie posiada substancji ściernych.
 8. ADBL GLASS CLEANER 2 ADBL SHAMPOO 2 ADBL YETI PEARL ADBL TANGY
 9. @Piotrek1295Daj znać jakie wrażenia po pierwszym użyciu jeśli zakupisz ten model 😁
 10. @Piotrek1295 Od 5 marca w Julii będzie promocja na maszynę Hamron -38%, w tej cenie myślę że nie masz co się zastanawiać ;). https://www.pepper.pl/promocje/poletka-da-hamron-367888
 11. @Glanzfabrik LukasMiło cię wiedzieć wśród naszej społeczności ;). Gdzie mieści się wasze studio?
 12. Zwróciłbym jeszcze uwagę na fakt, że mimo bardzo bliskiego podobieństwa CleanTech Teddy Bear do analogicznych produktów WaxPro, WorkStuff, ADBL, Shiny Garage, czy też RRC to propozycja CleanTech wydaje się być najtańszą z wymienionych marek.
 13. CleanTech Daily Cloth Uniwersalna mikrofibra, bez obszycia przeznaczona do: - docierania powłok, wosków, quick detailerów. - pracy wewnątrz pojazdu, jak i na zewnątrz. 📍 Gramatura 350gsm. 📍 Cena detaliczna: 7,99 zł CleanTech Teddy Bear Wysokiej jakości rękawica do mycia, wykonana z bardzo trwałej mikrofibry. - Wysoka chłonność rękawicy zapewnia odpowiednie nawilżenie powierzchni. - Delikatne włókna gwarantują bezpieczeństwo lakieru i innych materiałów, - Duża powierzchnia myjąca przyśpiesza proces mycia. A na koniec dopasowany ściągacz! 📍 Cena detaliczna: 35,99 zł CleanTech Soaker Ręcznik wykonany z wysokiej jakości mikrowłókien, które świetnie wchłaniają wodę, ale i bardzo dużą ilość płynów. Idealnie sprawdzi się do osuszania wszelkich powierzchni. 📍 Gramatura 1000gsm i poręczny rozmiar 50x70 📍 Cena detaliczna: 55,99 zł
 14. Wątek został przeniesiony do działu "ekrany i lusterka"
 15. @TomexNiestety piana aktywna będzie wymagała pianownicy. Bardziej ekonomicznym wyborem może być wybór produktu typu traffic film remover, który również może być stosowany w formie oprysku wstępnego.
 16. Pod powłoką nie może być niczego aby mogła trwale przylegać do lakieru a powłokę ceramiczną nakłada się po to aby poleżała kilka lat 😉. Jeżeli wosk został wcześniej nałożony to najlepiej byłoby go ściągnąć przy użyciu np. cleanera. W większości przypadków nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby na powłoce położyć wosk aby podbić kolor czy wzmocnić jej hydrofobowość.
 17. CarPro Elixir powinien być dobrym wyborem.
 18. Zacznijmy od szybkiego porównania Cleaner usuwa powłoki (np. wosk, sealant, qd) usuwa resztki past polerskich, ptasich odchodów oraz resztek zabrudzeń drogowych czasami przykrywa, wypełnia rysy (zależy od konkretnego produktu) odtłuszcza powierzchnię i poprawia wiązanie powierzchnii z przyszłą powłoką (np. gdy stosowany przed nałożeniem wosku) IPA odtłuszcza powierzchnię NIE usuwa większości zabrudzeń (resztki past polerskich, soki z drzew, utleniony lakier) IPA nie maskuje rys a wręcz przeciwnie - wymywa dotychczas zastosowane środki usuwa olejki po paście polerskiej Podsumowując IPA służy do odtłuszczenia a cleaner do odtłuszczenia oraz oczyszczenia powierzchnii. Jeżeli samochód nie ma zanieczyszczeń ani zarysowań to IPA może mieć działanie zbliżone do cleanera, jednak jeżeli powierzchnia nie jest idealna to cleaner zadziała lepiej niż alkohol izopropylowy. IPA można za to użyć do usunięcia resztek cleanera ;).
 19. @estshyDla mnie aktualny top to Herrenfahrt Carbon Microfiber, czyli mikrofibra z włókna węglowego w połączeniu z wolno parującym środkiem do mycia szyb. Takie combo powala idealnie wypolerować szyby, nie pozostawiając przy tym smug.
 20. Miło że do nas dołączyłeś 😉
×
×
 • Create New...