Jump to content
Detailingowiec

Mateusz

Administrator
 • Posts

  59
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Mateusz last won the day on February 16 2021

Mateusz had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Mateusz's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • One Year In Rare
 • Dedicated Rare
 • First Post
 • Collaborator Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

4

Reputation

 1. Raz kupisz cabrio i nie będziesz już chciał niczego innego 😉
 2. Nawet nie rozważając problemów z tym związanych to nie ma sensu kłaść powłoki pod folią - wyrzucenie pieniędzy w błoto. Istnieją jednak powłoki, które można aplikować na folię np. Gtechniq Halo.
 3. Użycie cleanera jest zdecydowanie wskazane aczkolwiek nie jest obowiązkowe. Dobrze przygotowana powierzchnia zapewni zdecydowanie dłuższą trwałość preparatu i wydłuży tym samym czas pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Pół środkiem może okazać się zastosowanie IPA, które odtłuści powierzchnię ale jej nie wyczyści z drobnych zabrudzeń w przeciwieństwie do cleanera.
 4. AutoGlym posiada w ofercie płynny syntetyczny wosk, nazywa się Extra Gloss Protection. Według etykiety powinien wytrzymać nawet do 6 miesięcy. Osobiście nie testowałem aczkolwiek syntetyki mają to do siebie że potrafią poleżeć dużo dłużej niż ich naturalne odpowiedniki 😉
 5. Obie maszyny są do siebie dość podobne. Jeżeli mają to być dwie maszyny to wybrałbym maksymalnie różniące się od siebie. Im mniejszy skok, tym lepsze wykończenie lakierowanej powierzchni, natomiast słabsza siła cięcia. W przypadku dwóch maszyn dual action o małym skoku możesz mieć problemy z korekcją bardzo zaniedbanych lakierów. Przydałoby się coś o dużym skoku, najlepiej rotacyjnego aczkolwiek nie jest tak istotne jak różnica w skokach. Jeżeli jesteś w stanie pozwolić sobie na zakup trzech maszyn to jako ostatnią opcję wybrałbym coś na pady typu mini abyś był w stanie dojść bez uszkodzeń w okolice klamek (miejsca będące często zarysowane z powodu pierścionków oraz obrączek).
 6. W zestawie brakuje chemii do oprysku wstępnego (piana aktywna/tfr) ;).
 7. Mateusz

  Usuwanie wosku.

  Wosk można usunąć przy pomocy cleanera (np. Dodo Juice Lime Prime Lite), IPA, zasadowym, kilkukrotnym myciu pianą aktywną o zasadowym pH (dostępna na większości myjni bezdotykowych) bądź pastą polerską. W przypadku cleanera najlepiej wybierz produkt, który nie posiada substancji ściernych.
 8. ADBL GLASS CLEANER 2 ADBL SHAMPOO 2 ADBL YETI PEARL ADBL TANGY
 9. @Piotrek1295Daj znać jakie wrażenia po pierwszym użyciu jeśli zakupisz ten model 😁
 10. @Piotrek1295 Od 5 marca w Julii będzie promocja na maszynę Hamron -38%, w tej cenie myślę że nie masz co się zastanawiać ;). https://www.pepper.pl/promocje/poletka-da-hamron-367888
 11. @Glanzfabrik LukasMiło cię wiedzieć wśród naszej społeczności ;). Gdzie mieści się wasze studio?
×
×
 • Create New...